Únor 2012

Celoevropský protest proti ACTA

11. února 2012 v 21:01 | !nst4ntK!LL

Děkuji všem zúčastněným!

Zimu jsme přežili, prošli se na čerstvém vzduchu a zanadávali jsme si na současnou situaci kolem cenzury internetu. Potěšila mě účast jak mladých, tak starších občanů. Můj tip byl pár stovek lidí v Praze, nakonec se přeci jen sebralo 2000 lidí. Vše proběhlo rychle a nikomu se nic nestalo. Minulého protestu jsem se bohužel nemohl zúčastnit, takže nemohu porovnávat atmosféru.

Jak bylo řečeno i na místě - dočkali jsme se pouze malého vítězství. Pozastavení ratifikace nic nemění na situaci. Co potřebujeme, je úplné zastavení ratifikace a zavedení zákonů, které zabrání dalším pokusům cenzury internetu. Ačkoliv se nehlásím k členům Anonymous, sleduji jejich aktivity a podporuji je. Jejich činy inspirovali mnoho lidí k tomu, aby se více začali zajímat o dění kolem sebe.

Ještě stále mnoha lidem nedochází, co se děje. Žijí v pocitu, že zákon má jen zastavit "stahování cizích děl zadarmo." Ačkoliv já osobně počítám s mnoha věcmi, co se mohou změnit, začínám věřit, že tento, či stejně zaměřený zákon projde a postupně budeme připravováni o jedno právo po druhém, jen kvůli nenasytnosti velkých soukromých společností, které se neumí přizpůsobit současné distribuci. Zaveďte stahování filmů a hudby přes internet za pár babek a - vydělávejte! Dobří a schopní umělci se uživí, brak zmizí a všichni budou šťastní.

K umělcům se dostává naprosté minimum peněz, zbytek vybere distributor. A nyní distributorům vadí, že zaspali dobu- lidé vše rádi stahují z pohodlí svých domovů za přijatelné ceny. (Koukněte na Steam. A pak že je PC hraní mrtvé.)

Nemám nic (!) proti lidem, kteří vydělávají ohromné peníze. Vadí mi lidé, kteří pouze na ostatních parazitují. Tím myslím vybírání naprosto bezdůvodných poplatků a obírání umělců pod záminkou "ochrany." To nejsou Uploadeři, Downloadeři... - to je OSA a spol, přátelé!

Akce vyvolá reakci. Mezi lidmi se pomalu, ale jistě, šíří mnoho informací o ACTA a jiných politických úletech.
Co kdyby světové vlády začali myslet na svůj lid? Jsou (nejen) tyto války potřeba?

!nst4ntK!LL