ACTA Engaged

27. ledna 2012 v 16:11 | !nst4ntK!LL
Mezitím, co se řeší SOPA a PIPA, naše státní zástupkyně (http://www.mzv.cz/tokyo/cz/o_velvyslanectvi/velvyslanec/index.html)
podepsala dohodu, která nejspíše bude platit v zemích Evropské Unie - ACTA. Prosím, zatleskejte jí!

Sbírka zákonů, které umožňují odpojování od internetu a prošacování osobních věcí. Těmi věcmi myslím např. notebooky a flashky na letištích. Koupili jste si kopii nějakého mobilu, jelikož vám stačí mobil za nízký peníz s pěkným designem a základními funkcemi? Vyhoďte ho vy, ochranka na hranicích vám ho stejně sebere. Samozřejmě, můžeme se dočíst, že tomu tak nebude, ale můžeme dnes věřit nějaké pozitivní zprávě? Tady nejde o piráství, warez - tady už jde o provokaci, omezování a šikanu lidí. Už si člověk nebude jistý, co ho na internetu může potkat.

Nejspíše samé pěkné věci, neboť zlé, proradné informace budou spíše zcenzurovány. Připravme se na konec internetu, jak jej známe dnes.

Doufám, že si lidé začnou místo Facebooku, televize, sportu, chlastu, a mnoha dalších laskomin všímat spíše toho, co se kolem nás děje. Nadávat nestačí, musí se konat činy. Polsko, jako jediná země, proti ACTA protestovala. I kdyby to nemělo mít nějaký větší vliv na průběh této šarády, dokazuje to, že si nechtějí nechat všechno líbit. Nechá si Česká republika všechno líbit? Necháme se zahltit směšnými požadavky EU a (nejen) našich politiků? Co kdyby si zrušili výhody a vyšli do ulic? Letěli by po nich peníze, nebo cihly?

I přesto, že peníze již ztrácejí svou cenu a smysl, stále je musíme někde získavat a odevzdávat. Dodnes si člověk platil Internet s pocitem, že si na něm najde, co si zamane. S pocitem, že si přebere mnoho dobrého a špatného, aby poznal, jak dobrá a špatná věc vypadá. Ať už jde o ukázky her, filmů a mnoho dalšího. Dnes si člověk bude Internet platit s pocitem, že jej někdo stále sleduje.

Doufám, že se nějak situace vyvine, a Internet bude stále volný tak, jak byl zamýšlen!

!nst4ntK!LL
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama